Zwolnienie lekarskie dłużej niż 30 dni?
25 wrz 2020

Zwolnienie lekarskie dłużej niż 30 dni?

Post by Serwis S.A.

Byłaś na zwolnieniu lekarskim dłużej niż trzydzieści dni i pomimo faktu, że leczenie się już skończyło, czujesz się dobrze i uważasz się za osobę zdrową, zdziwił Ciebie fakt, że konieczna jest wizyta u lekarza medycyny pracy choć posiadasz aktualne badania? Musisz wiedzieć, że jest to normalna procedura. Dodatkowo zamiast próbować się z niej “wymigać”, powinniśmy to jak najszybciej załatwić.

Zadaniem lekarza medycyny pracy będzie określenie, czy jesteśmy nie tylko już całkowicie wyleczeni, ale również jak choroba wpłynęła na nasze zdrowie w danym momencie oraz czy pozwala ono wrócić nam w tym momencie do pracy. Zdarzają się sytuacje, w których otrzymujemy skierowanie na dłuższe leczenie rehabilitacyjne lub po prostu lekarz dostrzeże pewne nieprawidłowości, które nie pozwalają nam na tak szybki powrót do pracy. Krótko mówiąc – oznacza to kontynuowanie leczenia. Przecież człowiek mógł zmagać się z naprawdę poważnymi urazami i chorobami, więc czasem 30 dni to zbyt krótki okres, aby wrócić do pełnej sprawności.

Zanim rzeczywiście będziemy mogli wrócić do pracy, lekarz medycyny pracy Bydgoszcz musi być całkowicie pewny, że z naszym zdrowiem jest wszystko w porządku i nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do powrotu do pracy. Przeprowadzany jest również wywiad środowiskowy, który ma pozwolić lekarzowi w wystawieniu odpowiedniego zaświadczenia.

0 Comments

Leave a Comment