Wymiana oleju w samochodzie
16 gru 2020

Wymiana oleju w samochodzie

Post by Redaktor

W Polsce z roku na rok przybywa samochodów. Kiedyś przypadał jeden na rodzinę, a aktualnie liczba ta wzrasta i posiadanie dwóch aut nie jest już niczym zaskakującym. Właściciel pojazdu musi przede wszystkim pamiętać o wymianie olejów, ponieważ to one odpowiadają za prawidłowe działanie całego auta.

 

Wymiana oleju Kraków

Najłatwiej wykonać ją w swoim mieście. Można to zrobić praktycznie u każdego mechanika. Do wymiany potrzebne jest podniesienie auta i spuszczenie starego oleju, a także uzupełnienie nowego, więc warto udać się z tym do osoby, która zna się na rzeczy. Taką wizytę można połączyć z odświeżeniem świateł. Łatwo znaleźć miejsce, które wykonuje takie zabiegi w Krakowie po wpisaniu frazy polerowanie reflektorów Kraków.

 

Kiedy należy wymieniać olej silnikowy w samochodzie

Jeśli mowa o oleju silnikowym to producenci zaczęli stosować nowe oleje, które mogą właściwie działać nawet po 30 000 lub 50 000 km. Jednak mechanicy są bardzo sceptycznie nastawieni do tego typu nowości na rynku. Górną granicą, która uznawana jest przez wielu znawców to 15 000 km. Po przejechaniu takiej odległości należy wymienić olej silnikowy w swoim pojeździe.

 

Olej przekładniowy w samochodach manualnych

Innym rodzajem oleju w samochodzie jest przekładniowy. Odpowiada on za prawidłową pracę skrzyni biegów. Należy go wymieniać co 100 000 km lub co 6 lat. Regularna wymiana tego oleju przedłuża żywot skrzyni biegów, a co za tym idzie obniża koszty związane z naprawami, które przy starszych autach są często mało opłacalne.

0 Comments

Leave a Comment