Trudny wybór wózka magazynowego.
14 sty 2021

Trudny wybór wózka magazynowego.

Post by Redaktor

Parametry wózków magazynowych

Na rynku mamy dostępnych całą masę wózków magazynowych. Z jednej strony bardzo nas to cieszy, a z drugiej zaś taka sytuacja powoduje spory mętlik w głowie osoby kupującej. Nie mają po prostu „zielonego pojęcia”, który wózek magazynowy okaże się dla nich dobrym wyborem. Na pewno każdy z nas ma inne zapotrzebowanie, inne towary na magazynie i inaczej będzie je przewozić. Jest to zatem kwestia indywidualna. Bardzo pomocne okaże się wskazanie rodzajów wózków magazynowych.

Rodzaje wózków magazynowych

Jeśli chodzi o wózki magazynowe, to dokładnie mamy na rynku dostępnych ich trzy rodzaje. Pierwszym rodzajem wózka jest wózek platformowy. Wózek ten jest wyposażony w przestrzeń płaską, na której są umieszczane niespaletyzowane towary, skrzynie, beczki, kartony czy też paczki. Może mieć także pałąk do pchania, który jest umieszczony z jednej strony czy też z obu stron. Także dostępne są wózki platformowe, które są zabudowane burtami.

Kolejny rodzaj wózka to wózek sklepowy. Prym tutaj wiodą dokładnie dwa rodzaju sklepowych wózków. Pierwszy z nich to ten dostępny dla klientów, a drugi przeznaczony stricte do transportowania towaru na magazynie.

Ostatnim rodzajem wózka magazynowego to wózek taczkowo-schodowy. Jest to dwukołowy wózek, z ładowczym podestem oraz bardzo wysoką rączką. Dodatkowo wózek ten posiada platformę wysuwaną, która zwiększa bezpośrednio obszar samego podestu oraz pozwala tym samym przetransportowanie przedmiotów o bardzo dużych gabarytach.

0 Comments

Leave a Comment