Problemy podczas rozwodu, czy warto skorzystać z usług adwokata
14 wrz 2019

Problemy podczas rozwodu, czy warto skorzystać z usług adwokata

Post by Redaktor

Czy warto korzystać z usług adwokata podczas rozwodu?

Szybkość postępowania o rozwód

Wiele osób zastanawia się czy w sprawie o rozwód będzie potrzebny adwokat? To czy zdecydujemy się na adwokata czy też spróbujemy wszystko załatwić samodzielnie zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Nikt do niczego nas nie zmusza. Większości osób zależy na tym, aby sprawa rozwodowa zakończyła się możliwie jak najszybciej. Adwokat Rzeszów oczywiście nie przyspieszy terminu rozprawy, ponieważ nie taka jego rola, ale jak najbardziej złoży pełen pozew o rozwód, który nie będzie posiadał żadnych formalnych braków. Samodzielnie pisane pozwy niestety najczęściej takowe braki posiadają. Wezwanie do uzupełnienia braków prowadzi niestety do przedłużenia sprawy o dobrych kilka tygodni.

Obecność strony na rozprawie sądowej

Jeśli ustanowimy pełnomocnika w sprawie rozwodowej, to w Sądzie będziemy musieli pojawić się jeden raz, aby Sąd mógł nas przesłuchać. W zakresie pozostałym wyręczy nas pełnomocnik. Oczywiście sam udział strony w rozwodowej sprawie może się okazać wielce przydatny. Przecież to same strony wiedzą najlepiej jak wyglądało dokładnie ich małżeńskie pożycie. Niemniej jednak, spotkanie się w Sądzie z byłym partnerem/partnerką mogą okazać się sytuacja stresującą oraz nieprzyjemne. Należy zatem pamiętać, że jeśli tylko zechcemy, to możemy tego uniknąć w przeważającym zakresie, powierzając bezpośrednio sprawę swojemu pełnomocnikowi.

Pełen profesjonalizm

Sprawa o rozwód mieć może idące daleko konsekwencje. Niekiedy przecież w grę wchodzi obciążenie alimentacyjnego na resztę życia. Takiego procesu nie wolno nam absolutnie lekceważyć. Warto, aby nad interesem naszym czuwała osoba, która zajmuje się tym zawodowo i ma doświadczenie w tego rodzaju sprawach. Szczególnie gdy mamy podejrzenia, że druga strona skorzysta z pomocy fachowego pomocnika (radcy prawnego czy też adwokata). Warto sobie zapewnić przynajmniej równowagę sił.

Adwokat doskonale wie, jakie instrumenty procesowe może wykorzystać, aby możliwie najlepiej zabezpieczyć potrzeby swojego klienta. Ma to naprawdę ogromne znaczenie, ponieważ sądowe procesy stają się jeszcze bardziej sformalizowane. Niestety bardzo często możemy przegrać sprawę, tak naprawę mając rację. Aby do takiej sytuacji nie dopuścić warto swoją sprawę zlecić adwokatowi profesjonalnemu, który jak najbardziej dołoży wszelkich starań, aby wszelkie wnioski były złożone w odpowiedniej formie oraz złożone zostały we właściwym terminie. Dobry adwokat naprawdę może się okazać naszą ostatnią deską ratunku.

Więcej na stronie: https://adwokatrzeszow.info/

0 Comments

Leave a Comment