Oferta od A do Z – większa oferta sklepu z artykułami dla domu Bricomarche
3 gru 2018

Oferta od A do Z – większa oferta sklepu z artykułami dla domu Bricomarche

Post by Redaktor

Frederic Sambourg, prezes zarządu Bricomarche na Europę, zapowiada 12 otwarć w 2012 roku i około 40 w 2013. Sklepy będą otwierane w całej Polsce, jednak najbardziej intensywny rozwój będzie na wschodzie kraju.

– W całej Europie posiadamy 625 supermarketów, z czego 82 w Polsce. Struktura polskiego rynku przekonuje nas do zwiększonej liczby otwarć – mówi Frederic Sambourg.

Nowością w sklepach Bricomarche będą produkty sygnowane marką sieci, tańsze o 20-30 proc. od oferty znanych firm. Pod własnymi markami Bricomarche oferuje już sprzęt ogrodowy GO/On oraz Bestgreen, a także elektronarzędzia McKenzie. Sieć jest w trakcie wprowadzania własnych farb Nuance i paneli Perfline. Sklepy Bricomarche otwierane są w miastach powyżej 6 tys. mieszkańców. Ich powierzchnia wynosi ok. 2 tys. m2, a w ofercie jest ponad 15 tys. artykułów budowlanych i dekoracyjnych. Sieć oferuje również sprzedaż roślin, narzędzi i sprzętu ogrodniczego, elementów wyposażenia wnętrz i proponuje coraz bardziej rozbudowaną ofertę produktów dla zwierząt.

Wszystkie sklepy Bricomarche w Polsce otwierane są na zasadach franczyzy. Franczyzobiorca przeznacza na inwestycję średnio 500 tys. złotych. Jest to kapitał zasilający spółkę inwestora, z którego pokrywa koszty związane z funkcjonowaniem sklepu w pierwszych miesiącach działalności placówki (częściowo zatowarowania i zapasów oraz opłacania pracowników i mediów). Zarząd firmy deklaruje, że średnio zwrot wkładu własnego i zysk następują po zaledwie trzech latach, co dla tak dużej inwestycji jest rekordowo krótkim okresem. Franczyzobiorca otrzymuje od Grupy Muszkieterów wsparcie merytoryczne m.in. doradztwo prawne i logistyczne, wiedzę niezbędną do uruchomienia sklepu oraz dostęp do nowoczesnej centrali zakupowej. W zamian za to, oprócz prowadzenia własnej placówki, franczyzobiorcy pracują na rzecz całej Grupy, pełnią w centrali funkcje zarządcze. Po dwóch latach działalności każdy franczyzobiorca może otworzyć kolejny supermarket i ma prawo do wykupu udziałów w międzynarodowej spółce Grupy Muszkieterów.

0 Comments

Leave a Comment