Montaż anten satelitarnych – w jaki sposób przebiega?
7 sie 2019

Montaż anten satelitarnych – w jaki sposób przebiega?

Post by Redaktor

Montaż anten satelitarnych powinno powierzyć się specjalistom, ponieważ to fachowcy posiadają odpowiednie predyspozycje oraz wysokiej klasy sprzęt, który pozwoli im na skuteczne przeprowadzenie zaplanowanych działań. Samodzielne ruchy w tym zakresie mogą doprowadzić do upadków z dużych wysokości. Montaż anten Kraków odbywa się na wysokościach, więc kluczem do sukcesu jest prawidłowa organizacja pracy. W pierwszej kolejności należy zadbać o bezpieczeństwo monterów oraz własnego sprzętu. Przy montażu anten satelitarnych przydadzą się:

  • wiertarka udarowa,
  • wiertła,
  • klucze nasadowe,
  • nóż tapicerski,
  • marker,
  • poziomica,
  • kable typu flop.

Z takim wyposażeniem można osiągnąć zamierzone wcześniej efekty, a antena zostanie zamontowana w prawidłowy sposób i na pewno na skutek większych podmuchów wiatru nie stanie się z nią nic złego. Będzie prawidłowo odbierała sygnał satelitarny.

Jak zabrać się za montaż?

Zabierając się za montaż należy rozpocząć od wybrania miejsca montażu. Miejsce to należy zaznaczyć specjalnym markerem, aby mieć pewność, gdzie się dokładnie znajduje. W danym miejscu wierci się dziury, w których fachowcy umieszczają potem kołki. Następnie należy zabrać się za montaż wysięgnika i uchwytu, na którym zamocowana zostanie specjalna czasza. Warto działać w takich sytuacjach bardzo precyzyjnie, aby po drodze nie dochodziło do większych zaniedbań. Antena powinna znaleźć się na uchwycie, przykręcając dołączone do zestawu śrubki. Ostatni etap prac to ustawienie kąta na podziałce oraz przymocowanie wszystkich kabli do konwertera i umiejętne wprowadzenie ich do budynku.

Czy warto zabierać się za montaż samodzielnie?

Zdecydowanie lepiej zlecić prace montażowe specjalistom, którzy cechują się sporym doświadczeniem. Samodzielna praca może zakończyć się poważnym urazem, przez co antena nie zostanie zainstalowana poprawnie, a przy okazji człowiek nabawi się kontuzji. Istnieje wielu fachowców, którzy będą w stanie profesjonalnie zamontować antenę satelitarną i wcale nie wezmą za to dużych pieniędzy.

0 Comments

Leave a Comment