Jakie właściwości ma witamina C?
6 gru 2018

Jakie właściwości ma witamina C?

Post by Redaktor

Jakie właściwości ma witamina C?

Temat dotyczący witaminy C jest aktualnie bardzo popularny. Dlaczego? Witamina C Kraków jest między innymi kojarzona z poprawianiem działania układu immunologicznego. Jest to szczególnie ważne właśnie teraz, kiedy to mamy do czynienia z nie do końca korzystnymi warunkami atmosferycznymi. Na dobre rozpoczął się okres przeziębień itp. Jakie jeszcze zadania spełnia witamina C w aspekcie naszego organizmu?

Funkcje spełniane przez witaminę C

Oczywiście, jest to wspomniane już podnoszenie odporności organizmu. Badania naukowe wykazały, iż najlepiej przyjmować ją regularnie. Wtedy witamina C znakomicie wywiązuje się ze swojej ochronnej roli przed różnego rodzaju chorobami. Jest to szczególnie ważne w aspekcie osób, które trenują czy wykonują ciężką pracę fizyczną. Dobrze jest zatem zastanowić się nad właściwymi suplementami, a także włączyć do swojej diety produkty bogate w witaminę C. Po prostu nie czekajcie na ostatni moment i odpowiednio wcześnie zadbajcie o takie elementy. Wtedy o wiele rzadziej będziecie chodzić do lekarzy czy kupować medykamenty.

Jakie jeszcze funkcje spełnia witamina C Kraków? Między innymi uczestniczy w procesie przemiany materii. Bierze udział także w syntezie kolagenu. Powoduje to na przykład szybsze gojenie się powstałych ran. Witamina C ma działanie bakteriobójcze oraz bakteriostatyczne, przeciwdziała procesowi utleniania spowodowanemu przez wolne rodniki, a także uczestniczy w wytwarzaniu czerwonych krwinek. Pozytywnie wpływa na układ krwionośny, mocne stawy czy silne kości.

Witamina C a kosmetyki

Ciekawostką jest fakt, że witamina C jest także stosowana w branży kosmetycznej. To silny przeciwutleniacz, który neutralizuje wolne rodniki między innymi uszkadzające komórki skóry. To jednak nie wszystko. Poza tym witamina C chroni skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania UV. Nierzadko jest dodawana do kosmetyków dla cery zwiotczałej, a także peelingów chemicznych, które mają za zadanie ujędrniać skórę czy likwidować rozstępy.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment