Jakie drzwi będą najlepsze do kuchni?
20 paź 2021

Jakie drzwi będą najlepsze do kuchni?

Post by Redaktor

Nie zapomnijmy o drzwiach

Gdy projektujemy kuchnię powinniśmy zwrócić uwagę głównie na samą estetykę oraz także na funkcjonalność. Jednak czy pamiętamy w ogóle o dopasowaniu drzwi odpowiednich do kuchni? Mimo tego, że kuchnia współczesna łączy się często z dziennym pokojem, to wśród nas są nadal zwolennicy zamknięcia tejże strefy domu. Dobór drzwi na pewno nie może być przypadkowy.

Strefa wejścia

Kuchnia o dziwo jest nie tylko miejscem, w którym przygotowujemy posiłki. Tak naprawdę jest to pomieszczenie, w którym się koncentruje w zasadzie życie całej rodziny. Na pewno coraz bardziej popularne się staje gotowanie wspólne w gronie rodziny oczy przyjaciół. Dlatego właśnie ustawienie sprzętów kuchennych jak i także mebli jak najbardziej powinno być przemyślane, aby użytkowanie kuchni było w pełni bezpieczne oraz także wygodne. Ogromne znaczenie także ma estetyka jak i także właściwy dobór kolorów oraz także mebli do konkretnego stylu pomieszczenia. Także warto zadbać o tak zwaną strefę wejścia. Drzwi kuchenne powinny stanowić bardzo ciekawy element wnętrza jak i także bardzo dobrze z nim harmonizować.

Jaki do kuchni rozmiar drzwi?

Zgodnie z obowiązującymi nas wszystkim przepisami, drzwi do kuchni powinny co najmniej mieć 0,8 metra szerokości oraz 2 metry wysokości mierzonej w świetle ościeżnicy. Dzięki temu właśnie przemieszczanie się pomiędzy konkretnymi pomieszczeniami, wnoszenie do kuchni zakupów czy też serwowanie posiłków będzie jak najbardziej wygodne. Aby użytkownikom zapewnić bezpieczeństwo, kuchenne drzwi nie powinny posiadać progów. Dobrze by było także, aby sama szczelina pomiędzy podłogą a krawędzią dolną drzwi miała co najmniej 2,5 centymetra szerokości. Gwarantuje to przepływ równomierny powietrza. Producenci także oferują drzwi z wentylacyjnymi podcięciami, kratkami wentylacyjnymi czy też tulejami.

Drzwi to świetny wybór. Jednak wybór konkretnych drzwi nie będzie zbyt prosty  z racji dużego wyboru. Modeli jest cała masa, a decyzja ostateczna zależy tylko i wyłącznie od nas.

autor: https://tech-nob.eu/

 

0 Comments

Leave a Comment