Jak zacząć zdrowe odżywianie?
6 mar 2019

Jak zacząć zdrowe odżywianie?

Post by Redaktor

Kiedy jesteśmy młodzi nie odczuwamy skutków nieprawidłowego odżywiania się, można jeść wszystko. Dopiero z biegiem czasu widzimy efekt ucztowania, że jednak może i szkodzi jedzenie w nadmiarze oraz szybkie dania typu fast food. Udowodniono, że pojawienie się chorób serca , nadciśnienia, cukrzycy czy nowotworów jest związane z nadwagą, otyłością brakiem ruchu i złym odżywianiem. Najbardziej niebezpieczna w tym wszystkim jest otyłość brzuszna, ponieważ zgromadzony tłuszcz w okolicach talii wpływa negatywnie na pracę narządów wewnętrznych.

Najlepiej w miarę szybko naprawić ten błąd i porzucić podjadanie produktów, które nie mają za wiele składników odżywczych na korzyść warzyw, owoców, wysoko wartościowego nabiału i mięsa. Powinniśmy każdy posiłek gotować w domu, tak tylko kto w dzisiejszych czasach ma na to czas… Rozwiązaniem w tym przypadku może być dieta pudełkowa, jest to zestaw posiłków, który dostaje się od firmy kateringowej. Firmy te dbają aby posiłki były zrównoważone, a zarazem zróżnicowane pod względem doboru produktów. Składniki są tak dobrane aby zaspokajały wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy, uwzględnia też kaloryczność pożywienia (także osoby na diecie mogą z niej korzystać). Dieta pudełkowa składa się z pakietu posiłków, zwykle od 3 do 5 opakowań gotowych dań, przeznaczonych na jeden dzień do spożycia. Dania są przygotowane z wysokowartościowych produktów i przepisy są często ustalone za pomocą współpracy z dietetykiem. Taki sposób przyrządzania posiłków chroni przed otyłością i przed niektórymi chorobami cywilizacyjnymi.

Więcej o cateringu dietetycznym: http://bgcatering.pl/wroclaw-jak-dobrze-wybrac-catering-dietetyczny-czy-to-sie-nam-oplaca/

Tags:

0 Comments

Leave a Comment