Jak działają wózki paletowe?
10 lut 2021

Jak działają wózki paletowe?

Post by Redaktor

Podstawowe wyposażenie magazynów

Wózki paletowe to rodzaj magazynowych wózków z unoszeniem ręcznym ładunku oraz także pchaniem ręcznym. Wózki te stanowią wyposażenie podstawowe magazynów, sklepów czy też hal produkcyjnych. Często także stanowią bardzo ważne wyposażenie transportowych samochodów, ułatwiając kierowcom rozładunek oraz załaduje. Jeśli chodzi o ręczne wózki paletowe, to sprawdzają się one idealne w miejscach pracy, gdzie z uwagi na gabaryty, nie jesteśmy w stanie zastosować czołowych widłowych wózków. W takich sytuacjach szczególnie przydatne są wózki paletowe mające krótkie widły lub też ręczne paletowe wózki z masztem.

Budowa wózka paletowego

Ręczne wózki paletowe są zbudowane z samego korpusu wózka z widłami, pompy, dyszla, sterujących kół oraz prowadzących rolek. W przypadku wózków z wagą zamontowany jest dodatkowo także wskaźnik wagi. Jest on oparty na hydraulice czy też jest to wskaźnik elektroniczny. W niektórych modelach mamy do czynienia także z profesjonalnym systemem ważącym z tensometrami, które są zamontowane pod widłami.

Jak działa wózek paletowy?

System podnoszenia w paletowych wózkach jest oparty bezpośrednio na hydraulicznym mechanizmie. Podnoszenie wózka się odbywa poprzez wytwarzanie ciśnienia hydraulicznego oleju przez pompkę, która jest naciskana przez tłok, który z kolei jest napędzany dyszlem sterowania z samą dźwignią regulacji samego stopnia działania. Ciśnienie, które zostaje wytworzone unosi tłok w głównym siłowniku. W celu samego zmniejszenia tarcia w skrętnym układzie zostało zastosowane oporowe łożysko, które jest umiejscowione w korpusie, który odpowiada za podtrzymywanie podwozia paletowego wózka.

Wybór modeli wózków paletowych jest olbrzymi. Trudno nam będzie się zdecydować. Przed zakupem konkretnego wózka poleca się zapoznać z różnego rodzaju modelami. Dzięki temu będziemy usatysfakcjonowani naszym zakupem. Możemy przejrzeć sobie dostępne rodzaje wózków i nieco o nich poczytać na stronie https://e-hak24.pl/magazyn/wozki.

 

0 Comments

Leave a Comment