Jak dobrać oprawę muzyczną na ślub?
28 wrz 2020

Jak dobrać oprawę muzyczną na ślub?

Post by Redaktor

Organizacja ślubu i wesela to zawsze mnóstwo pracy. Wybór sali, dekoracji, zaproszeń czy menu zawsze zajmuje mnóstwo czasu. Ale to jednak nie wszystko. Zarówno na ślubie, jak i na weselu bardzo ważna jest odpowiednia oprawa muzyczna. Czy wybrać zespół czy może DJ? Jak zorganizować oprawę muzyczną na ślubie, a jak na weselu? Takich pytań jest wiele i każda para młoda sobie je zadaje. Choć z weselem może być nieco łatwiej, to dużo trudniej jest  przypadku ślubu. Warto jest zatem wiedzieć jak dobrać oprawę muzyczną na ślub.

Oprawa muzyczna na ślubie kościelnym

Ślub kościelny to zawsze ogromne wydarzenie. Dlatego nie może się odbyć bez właściwej oprawy muzycznej. Dzięki temu atmosfera podczas ślubu będzie naprawdę wyjątkowo. Nie ma nic piękniejszego niż marsz młodej pary do ołtarza przy akompaniamencie skrzypiec i pięknego śpiewu. Trzeba jednak wiedzieć, że w przypadku ślubu kościelnego wybór utworów może być nieco ograniczony. Kościół jest w końcu miejscem szczególnym, a tym samym wszystkiego w nim zaśpiewać nie można. Muzyka zawsze musi być integralną częścią liturgii. Dobrze zatem jeśli muzyka i wykonywane utwory zostaną wcześniej uzgodnione z księdzem, który będzie udzielał ślubu. Ale jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wybór takich muzyków, którzy mają doświadczenie przy realizacji oprawy muzycznej podczas ślubów kościelnych. Takich muzyków poszukać można w sieci. Wystarczy wpisać hasło „oprawa muzyczna ślubu Wrocław„.

Oprawa muzyczna na ślubie cywilnym

W przypadku ślubu cywilnego możliwości jest dużo więcej. Nie ma tu bowiem formalnych ograniczeń. Oczywiste jest jednak, że wybrana muzyka musi odpowiadać powadze uroczystości jaka właśnie odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego. Podczas ślubu cywilnego są trzy momenty, które trudno sobie wyobrazić bez odpowiedniej oprawy muzycznej. Mowa tu o wejściu młodej pary, podpisywaniu aktów zawarcia związku małżeńskiego oraz wyjściu młodej pary. W tym momentach odpowiednia muzyka wręcz musi zabrzmieć. Dobrze jest również zadbać o oprawę muzyczną przed samą ceremonią. W czasie kiedy goście czekają na jej rozpoczęcie.

0 Comments

Leave a Comment