Jak czyścić rury kanalizacyjne?
14 sty 2022

Jak czyścić rury kanalizacyjne?

Post by Redaktor

Przepływająca przez rury kanalizacyjne woda, niesie ze sobą równego rodzaju nieczystości. Część z nich osadza się na ściankach. W ten sposób zmniejsza się średnica rury. Z czasem przepływ może zostać całkowicie zablokowany. W jaki sposób uniknąć takiej sytuacji? Rozwiązaniem jest właściwe czyszczenie rur kanalizacyjnych. W Internecie znajdziemy wiele domowych sposób przeprowadzenia tego zabiegu.

Sito na odpływ

Może lepiej zapobiegać zatorom niż je usuwać? Dlatego warto na odpływie zlewu, w umywalce, brodzku czy wannie umieścić odpowiednio gęste sito. Jest to tani  i prosty sposób na zatrzymanie wszystkiego, co nie powinno trafić do kanalizacji, a co na pewno w przyszłości przysporzy problemów

Ocet i soda – domowa chemia

To jedna z naturalnych metod oczyszczania kanalizacji. Co jakiś czas do odpływów wsypuje się około ¾ szklanki sody i zalewa ją ½ szklanki octu. Należy odczekać 30 minut, po tym czasie roztwór obficie spłukać gorącą wodą.

Sklepowe, chemiczne udrażnianie rur

Jeżeli roztwór octu i sody będzie zbyt słaby, żeby poradzić sobie z poważnymi zatorami, należny zakupić bardziej profesjonalne środki, jak proszki, granulki, żele do udrażniania rur. Powinny być używane rozważnie, zgodnie z instrukcją oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Przed zastosowaniem takiego preparatu zaleca się sprawdzenie, czy dany środek nadaje się do rodzaju posiadanej instalacji kanalizacyjnej.

Fachowa pomoc

Kiedy powyższe metody nie są skuteczne albo brakuje czasu na ich zastosowanie, pozostaje wezwanie specjalisty z odpowiednim sprzętem. Wpisując w przeglądarce internetowej hasło czyszczenie rur Kraków można znaleźć profesjonalna pomoc. Fachowcy, dysponujący odpowiednim sprzętem, oferują kompleksowe usługi w zakresie przegląd i konserwacji instalacji kanalizacyjnych.

0 Comments

Leave a Comment