5 zmieniających grę technologii geoprzestrzennych, które wynoszą cyfrowe budownictwo na wyższy poziom
29 lip 2022

5 zmieniających grę technologii geoprzestrzennych, które wynoszą cyfrowe budownictwo na wyższy poziom

Post by Serwis S.A.

Reklama: http://geograf-geodezja.pl

Po raz pierwszy intuicyjny tachimetr Leica Viva TS16, obsługiwany przez jednego operatora, pomógł zrewolucjonizować geodezję dzięki możliwości automatycznego dostosowania się do każdych warunków środowiskowych i precyzyjnego namierzenia celu. Oznacza to mniejszą liczbę błędów, redukując potrzebę ponownej pracy i związane z tym koszty czasu i siły roboczej.

1. Oprogramowanie Leica Captivate umożliwia ono nakładanie danych pomiarowych na dane projektowe, tworząc rzeczywistość rozszerzoną, co pozwala geodetom na przeprowadzenie kontroli jakości nowo zeskanowanych danych bezpośrednio na miejscu.

2. Rovery GNSS RTK – eliminują potrzebę poziomowania, kalibracji i zarządzania zakłóceniami magnetycznymi

Te najnowocześniejsze instrumenty sprawiają, że pomiary punktów są łatwe, szybkie i dokładne. Udowodniono, że zwiększają wydajność pracy o co najmniej 20%, ponieważ nie wymagają od geodetów poziomowania tyczki w pionie w celu wyznaczenia punktów. Dzięki temu, że są oparte na IMU, są odporne na zakłócenia magnetyczne pochodzące od poruszających się samochodów, słupów oświetleniowych i betonu budowlanego.
3. Mobilne mapowanie 3D – precyzyjne pozyskiwanie szczegółowych danych z dużych i niedostępnych obszarów z dużą prędkością

Systemy 3D Mobile Mapping ułatwiają wysoce szczegółowe renderowanie 3D różnorodnych środowisk z wielu pojazdów mobilnych. Geodeci uznają ich natychmiastowe wyniki w czasie rzeczywistym za bardzo pomocne w generowaniu gotowych do analizy danych wizualnych. Leica Pegasus Two: Ultimate Mobile Sensor pozyskuje z wielu kamer dokładne obrazy 360 stopni przy różnych prędkościach pojazdu. Natomiast oprogramowanie Leica Pegasus: WebViewer umożliwia wizualizację danych w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca.

4. Skanery laserowe 3D – najszybsze rozwiązanie do przechwytywania rzeczywistości 3D dla zwiększenia wydajności

Są to najszybsze środki do uchwycenia rzeczywistości 3D zbudowanych środowisk z dokładnymi szczegółami. Dzięki płynnemu połączeniu pomiarów i cyfrowych obrazów, skanery laserowe 3D przyspieszają, upraszczają i usprawniają procesy projektowania BIM. Skutkuje to zwiększoną dokładnością dokumentacji budowlanej
5. Bezzałogowe statki powietrzne – dostarczanie kompleksowych danych z powietrza z szybkością i dokładnością

Nowa generacja technologii UAV generuje szybkie i dokładne zestawy danych, z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. W zakresie sprzętu, Leica Aibot CX ułatwia digitalizację placów budowy dzięki szybszej dokumentacji i dokładnemu obliczaniu objętości.
Integracja danych z UAV z przepływem pracy pozwala na automatyzację, co wspiera terminowe zakończenie projektów budowlanych. W połączeniu, oprogramowanie i sprzęt Leica Geosystems oferują kompletne rozwiązanie do pomiarów lotniczych.

0 Comments

Leave a Comment